Tinkama higiena gali apsaugoti nuo kai kurių rūšių makšties uždegimo pasikartojimo ir susilpninti kai kuriuos simptomus.
- Venkite karštų vonių, plaukimo baseinų, SPA. Prausdamosi vandeniu nuo genitalijų gerai nuplaukite muilą, po to gerai nusausinkite nešiurkščiu rankšluosčiu. Nenaudokite kvapnaus muilo (ypač antibakterinio), dezodorantų.
- Venkite dirgiklių (kvapnių įklotų, tamponų).
- Po tualeto šluostykitės tik iš priekio link nugaros, kad į makštį nepaskleistumėte žarnyno bakterijų.
- Nepaskyrus gydytojui nedarykite makšties dušo.
Prezervatyvai
Partneris turi naudoti prezervatyvą. Tai padės išvengti lytiniu keliu perduodamų infekcijų.
Natūralūs audiniai
Naudokite natūralių medžiagų apatinį trikotažą ir patalynę. Miegokite be apatinių drabužių. Nenešiokite itin aptemptų ir sintetinių kelnių. Grybeliai gerai dauginasi šiltoje drėgnoje aplinkoje.
Imuniteto stiprinimas
Imunitetas yra labai svarbus veiksnys, ypač kovai su pasikartojančiomis makšties infekcijomis.
Gliukozės kiekio kraujyje kontrolė
Jei sergate cukriniu diabetu, kontroliuokite cukraus kiekį kraujyje.
Ilgiau užsilaikęs aukštesnis gliukozės kiekis kraujyje sudaro labai palankias sąlygas grybeliams vešėti. Sureguliavus gliukozės kiekį dažniausiai pienligės simptomai išnyksta, o tuo tarpu galite naudoti TANTUM ROSA®.
Mityba
Maisto įtaka vaginitų vystymuisi nėra įrodyta moksliniais tyrimais, tačiau daugeliui moterų cukraus, alkoholio ir kitų daug angliavandenių turinčių produktų vartojimo sumažinimas padėjo kontroliuoti pasikartojančią bakterinę vaginozę ir kandidozę.
Laktobakterijos
Naudodamos paprastus preparatus su laktobakterijomis vargu ar galėsite užkirsti kelią uždegimui ir užtikrinti sveiką makšties mikroflorą. Laktobakterijos labai jautrios aplinkai ir labai retai išlieka gyvybingos iki kol patenka į organizmą, be to, makšties terpė joms yra svetima ir didžiausia dalis jų žūsta vos ten patekusios, neatlikusios savo darbo. Taip pat dėl pernelyg didelio laktobakterijų kiekio ir rūgštingumo makštyje gali pasirekšti citolitinė vaginozė.