Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galiu naudoti TANTUM ROSA® nėštumo metu?

Taip, TANTUM ROSA® galite drąsiai naudoti išoriniams apsiplovimams tiek nėštumo metu, tiek po gimdymo, kad greičiau gytų makštis, tiek žindydama kūdikį. TANTUM ROSA® yra visiškai saugus.

Ar galima naudoti TANTUM ROSA® mažoms megaitėms, kai parausta makštis, niežti?

Reiktų apsilankyti pas gydytoją, kad jis nustatytų paraudimo priežastį. Tačiau laukiant apsilankymo galite  apiplauti makštį TANTUM ROSA® tirpalu 1–2 kartus per dieną.

Man labai dažnai kartojasi pienligės protrūkiai, siaubingai niežti, degina. Ar man padės TANTUM ROSA®?

Pasikartojančios pienligės, kandidozės gydymo tendencija – vengti gydymo antibiotikais ir prakentėti ligos paūmėjimą. Dažnai vartojami tiek vietino, tiek sisteminio veikimo antibiotikai sukelia grybelio atsparumą, tuomet gydyti makšties kandidozę – pienligę nebelieka kuo. TANTUM ROSA® šiuo atveju yra puikus būdas nevartojant antibiotikų sumažinti nemalonius pienligės simptomus ir stabdyti infekcijos plitimą. Taip pat patartina pasirūpinti kitomis priemonėmis, kurios padės greičiau atkurti normalią makšties mikroflorą ir išvengti uždegimų. Geriausių rezultatų sulauksite, jei TANTUM ROSA® pradėsite naudoti kuo anksčiau, vos tik pajutusios pirmuosius pienligės simptomus. Jei simptomai per 7 dienas nepraeis arba sustiprės, būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Esu sirgusi bakterine vaginoze, dabar kartais pasibaigus mėnesinėms ar po lytinių santykių pasireiškia panašūs simptomai: atsiranda kvapas, padaugėja išskyrų, bet po to praeina. Ar man reiktų praustis su TANTUM ROSA®?

Jei simptomai jūsų nevargina ir patys praeina, tuomet galite ir nieko nenaudoti. Tačiau jei kvapas, išskyros ar deginimo pojūtis trikdo, išbandykite TANTUM ROSA®. Bakterinės vaginozės simptomai atsiranda, kai sutrinka makšties gleivinėje gyvenančių bakterijų pusiausvyra. Antiseptiškai TANTUM ROSA® veikia mažindamas blogųjų bakterijų aktyvumą, tačiau neveikdamas gerųjų – laktobakterijų. Tai padeda greičiau atkurti normalią makšties mikroflorą. Taip pat galite profilaktiškai apsiprausti su TANTUM ROSA® po lytinių santykių bei paskutinėmis mėnesinių dienomis. Jei simptomai per 7 dienas nepraeis arba sustiprės, būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Man 56 metai, mėnesinėmis jau nebesergu, tačiau laikas nuo laiko iš makšties sklinda nemalonus kvapas, vargina išskyros, niežėjimas. Ką man daryti?

Prasidėjus menopauzei mažėja estrogenų gamyba ir makšties gleivinės rūgštingumas. Tokia aplinka labai palanki Gardnerella vaginalis bakterijoms vešėti. Ši bakterija sukelia bakterinei vaginozei būdingus simptomus. TANTUM ROSA® jums turėtų padėti. Jei simptomai per 7 dienas nepraeis arba sustiprės, būtinai apsilankykite pas gydytoją.

Pastaruoju metu labai pagausėjo išskyrų iš makšties, negaliu vaikščioti be įkloto. Ką man daryti?

Gausios išskyros gali būti dėl įvairių ginekologinių ligų. Dažniausiai tai būna makšties infekcijų pasekmė. Kandidozė (pienligė) ar bakterinė vaginozė gali praeiti ir be gydymo, bet lytiniu būdu plintančias infekcijas būtina gydyti. Todėl būtinai apsilankykite pas gydytoją, kuris nustatys, kokia tai infekcija ir paskirs gydymą.

Maitinu kūdikį krūtimi ir būna dienų, kai pradeda labai niežtėti makštį, degina, skauda šlapinantis, negaliu miegoti. Ką man daryti?

Jei simptomai po kelių dienų praeina savaime, tai greičiausiai jums paūmėjo kandidozė. Tai nėra pavojinga. Išbandykite TANTUM ROSA®, kuris veikia tik vietiškai ir nepatenka į motinos pieną. Anestetiškai veikiantis TANTUM ROSA® numalšins simptomus ir galėsite lengviau pralaukti paūmėjimą. Plaukite makštį TANTUM ROSA®  tirpalu 2 ar daugiau kartų per parą. Jei simptomai nepraeis per 7 dienas, būtinai kreipkitės į gydytoją.

TANTUM ROSA rasite visose vaistinėse

Tel: +370 526 49010
El.paštas: info@mra.lt
UAB „MRA“ Žirnių 26, LT
02120 Vilnius Lietuva